NOVINKY

arr3Výhercovia súťažeVýhercovia súťaže, ktorá sa konala v našej pivnici počas Modranských pivníc 2018. Zo správnych... arr3Daruj ochutnávkuDaruj ochutnávku. Prekvapte svoju rodinu, priateľov alebo obchodných partnerov darčekovou poukážkou... arr3Daruj víno s originálnou etiketouVianoce, svadba, narodenie dieťata, životné jubileum, narodeniny, promócie, stužkové .......... sú...

KONTAKTY

Víno Kmeťo
Vinárska 12
Modra 900 01
tel: +421 0905 491 430
info@vinokmeto.sk

Úvod »O víne»Charakteristika odrôd»Breslava

O víne / Breslava

Breslava

 

Pôvod odrody: Vznikla roku 1960 krížením semenáča (Chrupka ružová x Tramín červený) s talianskou odrodou St. Maria d´Alcantara. Jej šľachtiteľské označenie je BA (CHRTČ) x ST.M.ALC. 10/28.

Morfologická charakteristika: List je stredne veľký, stredne hlboko päťlaločnatý s prekrytým stopkovým výrezom. Zúbky majú vyduté strany. Stopka je dlhá. Strapecje stredne veľký, rovnomerne hustý, krídlato-valcovitý. Bobuľa je stredne veľká, okrúhla, žltá. Dužina je rozplývavá, aromatická, šupka je dosť pevná.

Biologická charakteristika: Pučí a kvitne skoro, hrozno sa oberá koncom septembra. Rast má nadpriemerný. Nie je odolná proti jarným ani silným zimným mrazom. Nie je mimoriadne náchylná na hubovité choroby. Je nenáročná na pôdy, dobre znáša obdobia sucha. Úrodnosť je pravidelná a vysoká – 13 až 16 t.ha-1, cukornatosť 19-22 kg.hl-1, obsah kyselín 7-9 g.l-1.

Hospodárska využiteľnosť. Poskytuje ľahšie, aromatické vína s grapefruitovou chuťou, vo výnimočných ročníkoch a pri redukcii nadmernej úrody aj výberové vína. Hrozno je v miestnych podmienkach vhodné aj na konzum v čerstvom stave.


ZGE5ZjAyM