NOVINKY

arr3Výhercovia súťažeVýhercovia súťaže, ktorá sa konala v našej pivnici počas Otvorených pivníc 2017. Zo správnych... arr3Daruj ochutnávkuDaruj ochutnávku. Prekvapte svoju rodinu, priateľov alebo obchodných partnerov darčekovou poukážkou... arr3Daruj víno s originálnou etiketouVianoce, svadba, narodenie dieťata, životné jubileum, narodeniny, promócie, stužkové .......... sú...

TOVAR V AKCII

naša cena 45,00 €

KONTAKTY

Víno Kmeťo
Vinárska 12
Modra 900 01
tel: +421 0905 491 430
info@vinokmeto.sk

Úvod »O nás

O nás

Firma Víno Kmeťo začala písať svoju históriu po roku 1989. Začala s obrábaním prvých vinohradov, z ktorých začalo vznikať prvé vínko a firma si našla prvých zákazníkov. V súčasnosti firma obrába 3,5 ha vlastných vinohradov, ďalšiu surovinu na výrobu vína nakupuje od vinohradníkov z Malokarpatskej oblasti. Firma sa nachádza v meste Modra a všetky vinohrady sú situované v tomto rajóne.

V roku 2007 vysadila firma nový vinohrad odrodou Devín a v roku 2010 bol vysadený ďalší odrodami Alibernet a novošľachtencami   Dunaj, Hron a Torysa. V posledných rokoch sa firma snaží udržať krok s novými technológiami. Kvalitu vína snaží zvyšovať, aj klimatizovanou pivnicou, riadeným kvasením, používaním čistých kultúr  vínnych kvasiniek, odkaľovaním muštov, ktoré sú spracované pneumatickým lisom.

V produkcii okolo 30 000 litrov ročne sa  nájde vyrovnaný pomer bielych, červených  a aj ružových vín.  Z bielych odrôd je to najviac Veltlín zelený, Rizling   rýnsky, Rizling vlašský, Tramín červený, Devín a Muškát moravský. Z červených je to André, Dunaj, Cabernet sauvignon a Zweigeltrebe, väčšina z nich zreje v barriqových sudoch. Firma vyrába akostné vína odrodové, ale najmä akostné vína s prívlastkom.

Firma Víno Kmeťo je členom Malokarpatskej vínnej cesty a aj členom modranského spolku vinárov Vincúr.

Vínka sa dajú zakúpiť priamo vo firme v Modre, ale aj v rôznych vinotékach po celom Slovensku. Milovníci vína majú možnosť ochutnávky vína spolu s odborných výkladom priamo vo firme. Kapacita pivnice je 8 – 10 ľudí.

 


MThkZGEzOG